Odpowiednie warunki do przechowywania sprzętu sportów zimowych

Sezon zimowy dopiero się rozkręca, jednakże wielu miłośników zimowego szaleństwa ma już pierwsze zjazdy za sobą. Po zimowym szusowaniu nadchodzi chwila, kiedy nasz sprzęt sportowy musi znaleźć swoje miejsce w mieszkaniu, bądź w schowku. Narty, buty narciarskie, czy kije, z pewnością nie należą do rzeczy, które łatwo się przechowuje. Niekiedy do naszego ekwipunku należą również sanki dla dziecka, które również zajmują dosyć sporo miejsca. Zanim odstawimy sprzęt „do szafy” i pozwolimy, aby w trakcie ciepłych miesięcy pokrył go kurz, nie możemy zapomnieć także o odpowiedniej konserwacji, przy jednoczesnym zorganizowaniu odpowiednich warunków do jego przechowywania. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt służył nam w trakcie kolejnych zimowych wypadów, musimy przygotować go do „odpoczynku”.

Konserwację należy rozpocząć od usunięcia wszelkiego brudu, soli oraz starego smaru z nart czy deski. Kolejnym, niezwykle ważnym procesem jest przygotowanie sprzętu do jazdy w przyszłym sezonie poprzez nasmarowanie ślizgów. Taki zabieg zagwarantuje nam, że spody nart zachowają elastyczność, co wpłynie na komfort jazdy. Wiązaniom również należy poświęcić kilka minut poprzez spryskanie specjalnym olejem, aby zabezpieczyć je przed rdzą i kurzem. Buty narciarskie również mogą stracić na jakości poprzez wilgoć i sól. Przed odstawieniem ich do następnego sezonu, należy dokładnie je osuszyć pozbywając się wilgoci, w której z łatwością rozwijają się bakterie oraz, co gorsze, grzybica!

W kwestii organizacji odpowiednich warunków do przechowania sprzętu narciarskiego, rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo przechowywania sprzętów zimowych może być box garażowy. Dzięki dodatkowemu miejscu, które oferuje szafa garażowa, nasz ekwipunek w postaci nart, sanek, czy  deski snowboardowej odnajdzie swoje miejsce. Box garażowy pomieści również kombinezony oraz buty całej rodziny, zachowując wygodę oraz komfort przechowywania nart, które oprócz zabezpieczenia przed korozją, po okresie zimowym wymagają od nas jedynie suchego, a także pojemnego pomieszczenia.

Kiedy już uwzględnimy kilka powyższych aspektów, żywot naszego sprzętu sportów zimowych może zostać zdecydowanie przedłużony, a my w kolejnych latach dalej będziemy cieszyć się komfortową jazdą. Szafa garażowa ustawiona na miejscu postojowym w hali parkingowej rozwiązuje zatem problem przechowania wielu rzeczy, dzięki czemu nasz ulubiony sprzęt może być wygodnie przechowywany w odpowiednich warunkach, przy uwzględnieniu kwestii bezpieczeństwa.

© 2017-2020 Parking Magic Box. Wszystkie prawa zastrzeżone

Pracujemy w trybie standardowym.Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo.więcej szczegółów
Modele / Ceny
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!