Komórka lokatorska, a box garażowy

W dobie dzisiejszego konsumpcjonizmu nie sposób wyobrazić sobie mieszkania nie wyposażonego w piwnicę lub w dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym moglibyśmy składować różnego rodzaju sprzęty niecodziennego użytku lub rzeczy, na które brakuje nam miejsca w lokum. Deweloperzy zdecydowanie odchodzą od budowania piwnic, jako dodatkowej prywatnej przestrzeni użytkowej do każdego mieszkania, zastępując je schowkami, zwanymi komórkami lokatorskimi.

Funkcja komórki lokatorskiej jest taka sama jak piwnicy – również można ją określić jako dodatkowe miejsce do wykorzystania dla właścicieli mieszkań. Jednakże ich usytuowanie w budynku oraz liczba zdecydowanie różnią się. W większości nowych osiedli, komórki lokatorskie znajdują się tuż przy mieszkaniach, w związku z tym ich użytkowanie jest zdecydowanie bardziej komfortowe, aniżeli w przypadku piwnic, które w starszych budynkach usytuowane były na poziomach -1, gdzie warunki przechowywania bywały różne. Niestety, komórki lokatorskie mają jeden bardzo duży minus. Przede wszystkim, ich liczba jest diametralnie mniejsza, przez to, że deweloperzy nie wyposażają każdego mieszkania w takowe rozwiązanie. Niekiedy ma miejsce sytuacja, w której na 10 mieszkań przypada 1 komórka lokatorska. Co w takim przypadku możemy zrobić, mając wypełnione mieszkanie po brzegi?

Jeśli jesteśmy w posiadaniu miejsca parkingowego w hali garażowej, rozwiązaniem problemu może być szafa na miejsce parkingowe. Jako alternatywa dla komórki lokatorskiej czy piwnicy, boks parkingowy może skutecznie je zastąpić jako dodatkowy schowek do przechowywania rzeczy. Uwzględniając koszty, box garażowy można określić jako rozwiązane ekonomiczne w zestawieniu z kwotą zakupu, bądź wynajęcia komórki lokatorskiej od innego mieszkańca.

Brak przydzielonych komórek lokatorskich jest częstym przypadkiem w dzisiejszym, nowoczesnym budownictwie. Z kolei miejscem parkingowym dysponuje zdecydowana większość mieszkańców osiedli. Zatem, kiedy mieszkanie pęka w szwach, szafa garażowa ustawiona na miejscu postojowym w parkingu podziemnym może być „asem w rękawie” rozwiązującym problem przechowywania.

© 2017-2020 Parking Magic Box. Wszystkie prawa zastrzeżone

Pracujemy w trybie standardowym.Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo.więcej szczegółów
Zadzwoń do nas: 504 505 718
Zadzwoń do nas: 730 211 751
Zadzwoń do nas: 570 822 715
Modele / Ceny
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!