Nowe wymiary miejsc parkingowych w halach garażowych

Zestawiając ze sobą zdjęcia sylwetek współczesnych aut i ich poprzednich generacji można zwrócić uwagę, że karoserie pojazdów zdecydowanie rozbudowały się i niekiedy można odnieść wrażenie, że są zwyczajnie niezgrabne. Bywa, że niektóre auta są już szerokie w takim stopniu, że wielu kierowcom trudniej się nimi poruszać na małej przestrzeni. Samochody stały się szerokie z wielu powodów – m.in. z wygody i dążenia wielu marek do tworzenia aut klasy Premium, ale głównym determinantem jest bezpieczeństwo. Producenci dążą do poprawy bezpieczeństwa podróżujących poprzez zwiększoną ochronę w czasie bocznych uderzeń, przez co samochody stają się coraz bardziej masywne wokół kabiny pasażerskiej, co za tym idzie wzmacniane są także takie elementy jak zderzaki słupki i progi. Problem jest jednak poważny, ponieważ gabaryty aut regularnie rosną, a szerokość dróg oraz do niedawna miejsc postojowych pozostawała taka sama.

Od 1 stycznia 2018 r. w warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki mieszkalne, zastosowano zmianę wymiarów miejsca parkingowego w halach garażowych. Między innymi, zwiększono standardową szerokość miejsca parkingowego dla pojazdów osobowych – z 230cm do 250cm. Oczywiście, zmiany dotyczą nowych osiedli, a dotychczasowe przepisy stosuje się wobec osiedli powstałych i planowanych przed wprowadzeniem ustawy.

Parking Magic Box jest prężnie rozwijającą się marką, a naszą domeną jest elastyczne podejście do rynku oraz Klientów. W związku z tym został zaprojektowany i wprowadzony do sprzedaży nasz nowy produkt, którym jest box garażowy STANDARD PLUS. Szafa garażowa, a właściwie jej szerokość została zwiększona z 225cm do 250cm, odpowiednio na nowe miejsce garażowe o zwiększonych wymiarach. Oczywiście, oprócz spełniania wymagań Klientów, nasz dedykowany box parkingowy może pomieścić  więcej rzeczy, poprzez zwiększenie pojemności z 1822l do 2020l. Półka, w którą standardowo wyposażona jest każda szafa garażowa została poszerzona o 12cm. Zatem boks garażowy STANDARD PLUS to jednocześnie większa powierzchnia do przechowywania, odpowiedź na zamieniające się potrzeby przyszłych nabywców aut typu SUV oraz dostosowanie naszych rozwiązań do tychże potrzeb naszych przyszłych Klientów.

© 2017-2020 Parking Magic Box. Wszystkie prawa zastrzeżone

Pracujemy w trybie standardowym.Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo.więcej szczegółów
Modele / Ceny
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!