Wydatki związane z przechowywaniem

Z racji coraz większej ilości osób posiadających samochody, zdecydowana większość nowo wybudowanych osiedli jest wyposażona w prywatne garaże podziemne. Niestety, wiąże się to z faktem, iż deweloperzy są zmuszeni odejść od budowania dawniej popularnych piwnic, jako dodatkowej prywatnej przestrzeni użytkowej dla każdego mieszkania. Piwnice są zastępowane tak zwanymi komórkami lokatorskimi, których funkcja jest dokładnie taka sama jak funkcja poprzedniczek. Jest to dodatkowa przestrzeń do wykorzystania dla właścicieli mieszkania, jednakże sposób ich budowy oraz usytuowanie w budynku są odmienne. Przede wszystkim – jest ich zdecydowanie mniej i rzadko kiedy zdarza się, żeby na każde mieszkanie przypadał jeden taki schowek. Niekiedy występuje możliwość wynajmu takiej komórki, jednakże wiąże się to z kosztem około 1400zł w skali roku. Wniosek nasuwa się jeden – te rozwiązanie nie należy do kategorii opłacalnych.

W takim przypadku gdzie można znaleźć optymalne rozwiązanie, aby nasze sezonowe opony, rowery oraz reszta niezbędnego sprzętu znalazło swoje miejsce, a nasze pieniądze zainwestowane w przestrzeń użytkową nie poszły na marne? Odpowiedź jest prosta i jest nią szafa garażowa.

Wiele osób nie posiadających komórek lokatorskich zmuszone są przechowywać sezonowe ogumienie w wulkanizacjach bądź specjalnych przechowalniach. Koszt przechowania jednego kompletu opon na sezon wynosi 100zł. W sytuacji, kiedy na jedno gospodarstwo domowe przypadają dwa auta – kwota w skali roku rośnie do 400zł. Problem dotyczy również przechowywania rowerów, bądź hulajnóg, których popularność stale rośnie. Znalezienie miejsca na sprzęt sportowy tego rodzaju zapewne nie jednemu właścicielowi spędza sen z powiek, ponieważ w mieszkaniu miejsca brak, a koszt przechowania jednego roweru miesięcznie to ok. 30zł. Niestety, sezon rowerowy w Polsce do najdłuższych nie należy, więc nasz sprzęt w przechowalni spędza co najmniej ¾ roku kalendarzowego. Zakładając, że mamy do czynienia  z modelem rodziny 2+2, gdzie na jedno mieszkanie przypadają 4 rowery , koszt przechowania naszego sprzętu wynosi ok. 1000zł.

Naprzeciw naszym zmartwieniom oraz cyklicznym wydatkom wychodzi możliwość zagospodarowania własnego miejsca w nowatorski sposób – czyli szafa garażowa ustawiona właśnie w tym miejscu. Zestawiając 3 możliwości, które omówiliśmy, szafa garażowa z pewnością wydaje się być najbardziej opłacalnym zakupem, ponieważ w świetle wydatków, które moglibyśmy ponieść, szafa garażowa jest inwestycją, która zwróci się nam w okresie dwóch – maksymalnie trzech lat.

© 2017-2020 Parking Magic Box. Wszystkie prawa zastrzeżone

Pracujemy w trybie standardowym.Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo.więcej szczegółów
Modele / Ceny
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!
logo Parking Magic Box
Wybierz region
Województwo ŁódzkieWojewództwo MałopolskieWojewództwo OpolskieWojewództwo Śląskie
Wybierz i kliknij w swoje województwo, aby sprawdzić ofertę dla Ciebie!